Nová spoločenská hra Euroval Monopoly

Autor: Tomáš Teicher | 5.9.2011 o 20:25 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  1230x

Na trhu spoločneských stolových hier sa objavila nová spoločenská hra. Volá sa Euroval monopoly. Je určená všetkým hráčom od 5 do 50 rokov, ktorým sa páči myšlienka záchrany eura založením Eurovalu.

Hra má svoje špecifické pravidlá. Podobá sa na známu hru Monopoly. Hráči si kupujú podniky, rozvíjajú ich a z poplatkov iných hráčov nadobúdajú zisk. Táto verzia  monopolov je však v niečom odlišná. Kým v pôvodnej verzii vyhráv ten, kto je nakonci najbohatší a má najviac podnikov, v Eurovale monopoloch vyhráva ten, kto prvý skrachuje. Keď mu dôjdu posledné peniaze na zaplatenie poplatkov, vyhlási "peńažnú indispozíciu" a hru vyhráva. Výhra spočíva v tom, že ostatní hráči sú povinní sa na jeho krach poskladať. Z takto zarobených peňazí potom môže hráč nakupovať nové podniky.

Hra má narozdiel od klasických monopolov aj odlišné pravidlá. Jedným z nich je, že nie sú žiadne pravidlá.  Na začiatku hry sa hráči dohodnú, kto bude zastupovať v hre ktorý štát. Môžu vybrať hociktorý štát eurozóny - napr. Nemecko, Francúzsko, Belgicko alebo Slovensko a podobne. Pravidlá hry určujú hráči, ktorí si vybrali Nemecko a Francúzsko. Pravidlá sa určujú postupne počas hry, teda ostatní hráči ešte nevedia, podľa akých pravidiel presne hrajú. Ostatní hráči môžu tiež podať návrhy k pravidlám, ale nepatrí sa aby do toho moc kibicovali.

Keď nejaký hráč počas hry skrachuje, vyhlási sa za víťaza hry. Od ostatných hráčov dostane poplatky za to že ho nechali skrachovať. Tento poplatok sa nazýva "Euroval price". Ak porazení hráči odmietnu poplatok zaplatiť, skrachovaný hráč pohrozí, že zničí celú hru. Výhru z Euroval price sa rozdelí na dve polovice. Prvú polku si nechá víťaz hry, druhá polovica sa použije na uhradenie dlhov Nemecku a Francúzsku. Hra pokračuje, kým neskrachuje posledný hráč monopolov. Ten čo skrachuje ako posledný je vyhlásený za Blbca hry ("Euroval Idiot Award"), pretože vyplatil dlhy všetkým spoluhráčom a jemu neostalo nič.

Hra má za cieľ utužovať spoločnosť u detí ako aj  pestovať podnikavosť a ekonomické myslenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

PLUS

Ako pred sto rokmi vysvetľovali príchod tabaku do Európy

Ako sa tabak (dohán) dostal do Európy a ako sa ujalo fajčenie?


Už ste čítali?