Právnik Fico nevie preukázať Kiskovu úžeru

Autor: Tomáš Teicher | 16.3.2014 o 12:40 | (upravené 16.3.2014 o 13:26) Karma článku: 17,66 | Prečítané:  2024x

Schopnosť právnika možno po novom odstupňovať nasledovne: 1.šikovný právnik 2.dobrý právnik 3.zlý právnik. 4. Robert Fico

V právnickom svete sa prípady delia podľa viacerých kategórií. Pre nás, laikov, sa určite kauzy delia na tie jednoduchšie a na tie zamotanejše. Niektoré sofisitkované podvody nie je jednoduché rozmotať, lebo sú ponorené do spleti viacerých zmlúv a viacerých nastrčených firiem. Ak sa udeje nejaká skrivodlivosť, nestačí aby na vašej strane stála pravda ale potrebujete aj dobrého právnika.

Potom je tu druhá kategória prípadov. Tie jednoduchšie prípady. Napríklad nákup chladničky na splátky. Splátkový predaj patrí na Slovensku medzi formu pôžičky a podľa toho musia byť nastavené aj výšky úrokov. Tieto úroky nesmú prekročiť istú výšku, lebo potom by to už bola úžera. Ak spotrebiteľ zaplatil za tovar neprimerane veľa, a obchodná inšpekcia na to príde, predajca má na krku obvinenie z úžery. To sa, pokiaĺ viem, v Kiskovom prípade zatiaľ nestalo. To neznamená, že na povrch nejakú úžera od Kisku nemôže vyplávať. Akurát žiadna nevyplávala. Úžera je jednoduchý vzťah, keď jeden človek zaplatí druhému veľmi veľa peňazí. V prípade splátkových spoločností nie je ale problém úžeru preukázať. Ak chce právnik dokázať spoločnsoti úžeru, musí vykonať nasledovnú robotu:

1. Vstať ráno  z postele

2. Prísť do banky, v mene klienta si vypýtať výpis z účtu. Aby sa vedelo, koľko veľa splátok musel klient poslať na splatenie pôžičky.

3. Dať si na nohy elegantné topánky a prísť s tým na súd.

To je všetko, čo musí právnik urobiť na dokázanie úžery. Úžera má na Slovensku fixne stanovené limity, teda rozhodnutie je jednoduché. Ak zaplatil klient veľa, tak ide o úžeru, ak zaplatil menej, tak ide o pôžičku v rámci pravidiel hry.

Fico nie je asi taký dobrý právnik aby toto vedel urobiť. Súdim tak podľa toho, že v predvolebej debate kydal hnoj  na druhých, že porušujú zákon, ale ne dokázanie svojich slov už akosi neostal čas. Fico nevie dokázať ani takú elementárnu situáciu, akou je úžera. Teda neprimerane vysoká pôžička.

Pritom od Fica sa nečaká, že by bol nejako veľmi schopný právnik. Stačí ak vie preukázať takéto jednoduchšie prípady.

Kiska verejne vyzval ľudí, aby sa ozvali na verejnosti, ak ich pripravil o peniaze. Zatiaľ sa prihlásilo nula ľudí. Toto je konkrétny argument proti kydaniu hnoja. Pritom vieme, že ak sa majú ľudia ozvať na verejnosti, tak práve preto, že prišli o peniaze. Spomeňme s, koľko poškodených klientov vystúpilo v televízii po problémoch s BMG a inými "nebankovkami".  Teraz, proti Kiskovi, nevystúpil nikto.

Okrem jedného známeho slovenského národného frfľoša.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tóth vo výpovedi tvrdil, že sledoval ďalších novinárov aj Sulíka

Sledovanie novinárov si objednal Kočner.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zabije trikrát viac Slovákov ako autonehody

Ako funguje očkovanie a prečo sú antivakcinačné hnutia.

Komentár Zuzany Kepplovej

Prečo si Tóth myslí, že nepochybil

Podľa Kočnerovho informátora žiadny verejný záujem neexistuje.


Už ste čítali?